log in

Aktualności i nowości produktowe

Aktualności i nowości produktowe

Książka o Fabryce Urządzeń Dźwigowych

Z radością ogłaszamy, że długo wyczekiwana i budząca wielkie zainteresowanie publikacja pt. ,,O Fabryce Rudzkiego w Mińsku Mazowieckim i wytwarzanych przez nią mostach" od dziś jest dostępna do kupienia w Muzeum Ziemi Mińskiej przy ul. Okrzei 16. Cena książki wynosi 40 zł.

Kolejna realizacja FUD S.A.

Ostatnie prace dobiegają końca, a transport zbliża się wielkimi krokami! Na wysyłkę czeka suwnica przeznaczona dla naszego klienta z branży hutniczej. Suwnica wyposażona została w dwa mechanizmy podnoszenia (16 i 5 ton), obrotowy wózek oraz trawersę z magnesami.
 
Tym samym pierwszy etap zamówienia na dostawę 11 suwnic dobiega końca. Naszym kolegom z FUD Service życzymy bezpiecznego i udanego montażu oraz dziękujemy za doskonałą współpracę.
 
 

Suwnica dwudźwigarowa pomostowa o udźwigu Q=26/8t

Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów w Olsztynie to jeden z najnowocześniejszych tego typu zakładów w Europie.

Docelowo będzie przerabiać 100 tyś ton śmieci rocznie. Instalacja zostanie oddana do użytku w połowie roku.
Jesteśmy mega dumni z naszego wkładu w realizację tak ważnego projektu.

Suwnica FUD S.A. dla branży kolejowej

Z radością prezentujemy kolejny projekt zrealizowany w naszej fabryce. Tym razem jest to rozwiązanie zaprojektowane i wdrożone dla klienta z branży kolejowej. Mowa o suwnicy natorowej jednodźwigarowej o ładowności nominalnej 6,3 t. Tego typu suwnice mogą być instalowane wewnątrz hal przemysłowych. Urządzenie składa się z dźwigara oraz czołownic, poruszających się na dedykowanym torowisku, które w tym przypadku również zostało zaprojektowane i wykonane przez nasz zespół.

Po głównej belce mostu suwnicowego porusza się wciągnik, który umożliwia podnoszenie ciężarów w dowolnym miejscu hali. Suwnica jest sterowana zdalnie poprzez odpowiednio dobrany system sterowania radiowego. Suwnica ma trzy napędy: przesuwanie mostu w kierunku wzdłużnym, przesuwanie wciągnika w kierunku poprzecznym i podnoszenie zawiesia w kierunku pionowym.

World Nuclear Exhibition 2023

Dokładnie za 2 tygodnie razem z Ministerstwem Klimatu i Środowiska będziemy gościć na jednym z najważniejszych wydarzeń dla światowej społeczności nuklearnej World Nuclear Exhibition 2023 w Paryżu. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska J-135, gdzie zaprezentujemy nasze możliwości produkcyjne i inżynierskie dla potrzeb przemysłu jądrowego.

Wymiana trzech suwnic specjalnych

Skutecznie zakończony projekt wymiany trzech suwnic specjalnych, przeznaczonych do transportu międzyoperacyjnego naprawianych wagonów osobowych i lokomotyw w Spółce PESA Mińsk Mazowiecki.

Leciwe urządzenia, aczkolwiek ciągle sprawne i bardzo fotogeniczne , zostały zastąpione przez nowe, energooszczędne.

Remontować czy wymieniać? Problem ciągle otwarty....

 

Suwnica do próżniowego odsysania

Trwa realizacja bardzo ciekawego projektu, polegającego na wykonaniu suwnicy technologicznej przeznaczonej do próżniowego odsysania i recyrkulacji koksu metalurgicznego i żwirku kwarcowego.
W relacji montaż systemu w FUD S. A.

Dotacja na kapitał obrotowy dla FABRYKI URZĄDZEŃ DŹWIGOWYCH S.A.

Dotacja na kapitał obrotowy dla FABRYKI URZĄDZEŃ DŹWIGOWYCH S.A.

 • Program Operacyjny POIR.00.00.00. Program Operacyjny Inteligentny Rozwój
 • Oś priorytetowa POIR.03.00.00. Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach
 • Działanie POIR.03.04.00. Dotacje na kapitał obrotowy

Efektem docelowym projektu jest:

 • Projekt dotyczy wsparcia przedsiębiorcy w zakresie zapewnienia płynności finansowej oraz wsparcia bieżącej działalności w związku z trudnościami finansowymi, które wystąpiły u przedsiębiorcy wskutek epidemii COVID-19. Pomoc finansowa udzielana na podstawie programu nr SA.57015 (2020/N)
 • Okres realizacji programu: 01.08.2020 do 31.10.2020
 • Udział dofinansowania z Unii Europejskiej: 100%
 • Całkowity wydatki na realizację projektu: 354 052,44

Suwnica o udźwigu Q=50/10t dla branży odlewniczej

Wrzesień był dla naszej Spółki bardzo intensywnym miesiącem. Zrealizowaliśmy kilka bardzo ciekawych projektów, których montaż i uruchomienie przypadły na początek jesieni. Wymagało to pełnej mobilizacji i idealnej organizacji prac, zarówno na naszym Wydziale Produkcji, ale przede wszystkim naszych Kolegów z Ekip Montażowych. Pomimo utrudnień i obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, wszystkie projekty wykonaliśmy terminowo, a nowe suwnice wspierają procesy technologiczne naszych Klientów.

Z wynikiem pozytywnym zakończył się odbiór techniczny suwnicy magnesowej Q=32t, L=30m przeznaczonej do pracy w przemyśle hutniczym, jak również suwnicy półbramowej Q=18+18t i przeszliśmy do jej procesu testowego w linii technologicznej zakładu papierniczego. Czekamy na odbiór UDT suwnicy odlewniczej Q=25/8t, gdzie wyzwaniem były trudne warunki montażu wymagające zastosowania specjalnych technologii.

 

Nie zwalniamy tempa i obecnie trwają prace elektryfikacyjne i próby uruchomieniowe kolejnej suwnicy, która będzie ważnym elementem procesu technologicznego naszego Klienta z branży odlewniczej. Suwnica dwudźwigarowa magnesowo-hakowa z dwoma mechanizmami podnoszenia o udźwigu Q=50/10t i rozpiętości  22m już w przyszłym tygodniu zostanie dostarczona do miejsca montażu, a przed Serwisem FUD kolejne zadanie, które biorąc pod uwagę nasze doświadczenie, uda nam się wykonać bez utrudnień dla procesu produkcyjnego odlewni.

PLATFORMOWE WÓZKI SZYNOWE

Firma FUD S.A. jest producentem wózków platformowych szynowych z napędem elektrycznym zasilanych z generatora spalinowego LPG. Jest to jednym z podstawowych rozwiązań technicznych wykorzystywanych w transporcie wewnątrzzakładowym.

 • Prezentowany wózek przeznaczony jest do transportu bliskiego wewnątrzzakładowego ładunków o dużej masie oraz nietypowych gabarytach.
 • Zastosowanie wózków platformowych jest wskazane wszędzie tam, gdzie wielkość ładunku nie pozwala na zastosowanie innego środka transportu
 • Wózki torowe znajdują zastosowanie przy transporcie ładunków pomiędzy halami wyposażonymi w dźwignice, pozwalają na połączenie oddalonych stanowisk montażowych jak również hali produkcyjnej i magazynu

FUD SA. jest producentem większości typów platform transportowych szynowych do transportu bliskiego. Projektujemy i wykonujemy urządzenia pod potrzeby klienta, potrzeby technologiczne.

 • Prezentowane wózki szynowe poruszają się po torach stanowiących część infrastruktury zakładu przemysłowego. Platformy tego typu posiadają własny układ napędowy – standardowo jest wyposażony w generator spalinowy LPG z napędem elektrycznym. Układ sterowania jest projektowany pod klienta – radiowy lub kasetowy. Urządzenia może zostać wyposażony w różnego typu konstrukcje służące do bezpiecznego przewożenia ładunku.

Wprowadziliśmy nowe rozwiązanie w  napędzie platform transportowych poprzez innowacyjne zasilanie gazem propan – butan.

Jako paliwo dla transportu jest źródłem czystszej energii, ponieważ emituje znacznie mniej związków węgla niż benzyna. Redukcja zanieczyszczeń w transporcie dzięki LPG może sięgć ok. 60% mniej węglowodorów.

Jego stosowanie zmniejsza koszty eksploatacji, przy stosunkowo niskim nakładzie finansowym. Paliwo te jest dużo bezpieczniejsze dla środowiska, niż inne paliwa kopalne. Może ono stanowić jedną z alternatyw dla pojazdów elektrycznych akumulatorowych, które są stosunkowo drogie na obecną chwilę. Ponadto przy spalaniu LPG nie powstają związki siarki i ołowiu, a emisja związków azotu jest niższa niż w wypadku oleju napędowego czy benzyny, również pod względem wydzielania aerozoli powietrznych (PM).

 • Zakres udźwigu: od 10 ton do 250 ton.
 • Wielkość (długość i szerokość) platformy nośnej oraz jej wysokość każdorazowo dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb klienta.
 • Wózki szynowe napędzane są silnikami elektrycznymi zasilanymi z LPG (brak konieczności układania kabla zasilającego) lub z sieci energetycznej.
 • Wózki szynowe bez napędu – platformy szynowe mogą być ciągnięte przez inny pojazd lub wciągarkę linową.

Nasi Partnerzy

 • Siemens
 • Alstom
 • Michelin
 • Polimex
 • Huta Labedy
 • Solbet
 • Arcelor
 • Granity Skwara
 • Instal
 • JZR
 • Navikon
 • Victoria