log in

Aktualności i nowości produktowe

Aktualności i nowości produktowe

Opracowanie rozproszonego systemu monitorowania pracy urządzeń transportowych dedykowanego do suwnic natorowych i bramowych oraz żurawików warsztatowych

Potrzeba monitorowania i analizowania parametrów pracy takich urządzeń jak suwnice jest niezbędnym elementem do
poprawy bezpieczeństwa ich pracy, efektywności wykorzystania, jak również jest podstawą do stworzenia zaawansowanych
systemów diagnostycznych urządzeń transportowych. Istotnymi narzędziami poprawiającymi bezpieczeństwo urządzeń są
określenie trwałości oraz aktualnego resursu maszyny oraz predykcja strategii eksploatacji na podstawie dotychczasowej
historii pracy.

XVI Mińskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości

Dnia 15 czerwca odbyła się XVI edycja Mińskich Targów Pracy i Przedsiębiorczości organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Mińsku Mazowieckim.

Jak co roku, Fabryka Urządzeń Dźwigowych S.A. wzięła udział w tym przedsięwzięciu – ze względu na nieustanny rozwój firmy systematycznie poszukujemy wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin. Aktualnie prowadzimy nabór na stanowiska tj.:

 • konstruktor,
 • kontroler jakości,
 • monter konstrukcji stalowych,
 • elektromonter, elektryk,
 • mechanik remontowy,
 • spawacz,
 • ślusarz,
 • tokarz, frezer.

Osoby poszukujące pracy bądź chcące zmienić dotychczasową ścieżkę zawodową miały możliwość zapoznania się z ofertą produkowanych przez naszą firmę urządzeń i świadczonych usług oraz uzyskania informacji w zakresie zatrudnienia.

Tydzień bezpieczeństwa

Pan Artur Borkowski z firmy FUD S.A. został nagrodzony w ramach tygodnia bezpieczeństwa przez Dział BHP MPD jako osoba wyróżniająca się pod względem bezpiecznej organizacji pracy dla pracowników. Gratulujemy!

Bardzo nas cieszy to wyróżnienie, ponieważ potwierdza dbałość FUD S.A. o bezpieczeństwo na każdym etapie realizacji zamówień.

Przesuwnica o udźwigu Q=40t

Przesuwnica o udźwigu Q=40t, szerokości 5,10m oraz całkowitej długości 22,00m już pracuje u naszego Klienta. Przesuwnica została zamontowana na torowisku składającym się z trzech torów jezdnych, obsługując sześć torów jezdnych rozstawionych na długości 24 m. 

Konstrukcja stalowa portalu dźwigowego produkcji FUD

Ku końcowi zbliża się realizacja zamówienia dla jednego z naszych głównych zagranicznych kontrahentów. Właśnie przeprowadziliśmy próbny montaż i wkrótce naszą halę produkcyjną opuszczą konstrukcje stalowe portalu dźwigowego.

Certyfikat ISO 3834

W związku z dynamicznym rozwojem, Fabryka Urządzeń Dźwigowych S.A. wzbogaciła się o kolejne osiągniecie. Otrzymany Certyfikat ISO 3834-2 to obiektywny dowód na to, że wytwarzane przez naszą firmę konstrukcje spawane spełniają wymagania międzynarodowej normy oraz obowiązujących specyfikacji i przepisów prawnych.

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NR 2

W związku z planowanym ubieganiem się Fabryki Urządzeń Dźwigowych SA o przyznanie dofinansowania projektu badawczo-rozwojowego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020, Poddziałanie 1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” publikujemy dokumenty przetargowe. Celem przetargu jest wyłonienie wykonawcy elementu dla systemu.

 

(aktualizacja z dnia: 13.11.2017):

Przetarg został zakończony i rozstrzygnięty. Zwycięzcą, decyzją komisji, został ogłoszony oferent:

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP z siedzibą w Warszawie ulica Aleje Jerozolimskie 202, 02-486

 

 

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

W związku z planowanym ubieganiem się Fabryki Urządzeń Dźwigowych SA o przyznanie dofinansowania projektu badawczo-rozwojowego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020, Poddziałanie 1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” publikujemy dokumenty przetargowe. Celem przetargu jest wyłonienie wykonawcy systemu. 

(aktualizacja z dnia: 20.10.2017):

Przetarg został zakończony i rozstrzygnięty. Zwycięzcą, decyzją komisji, został ogłoszony oferent: Politechnika Warszawska, Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych, Zintegrowane Środowiskowe Laboratorium Systemów Mechatronicznych Pojazdów i Maszyn Roboczych

FUD S.A wspiera rozbudowę Metra Warszawskiego prowadzoną przez AGP Metro

W 2009 roku konsorcjum trzech firm (zwanych później AGP Metro) wygrało przetarg na budowę centralnego etapu warszawskiego metra. Ważnym elementem całego projektu było usunięcie z podziemia materiału oraz opuszczenie elementów betonowych, które utworzą tunel po którym poruszać się będą pociągi metra. Firma AGP Metro potrzebowała niezawodnej i wytrzymałej suwnicy bramowej, zdolnej do pracy 24h/dobę, 7 dni w tygodniu w celu zrealizowania tego wymagającego zadania. FUD SA zwyciężył w ogłoszonym przetargu i dostarczył 2 suwnice bramowe o udźwigu 30 ton.
Pierwszy etap centralnej fazy metra z powodzeniem zakończył się w 2015 roku po 5 latach ciągłej pracy w systemie 24/7. Po zakończeniu prac suwnice zostały ulokowane w magazynie.
Po ogłoszeniu kolejnego etapu projektu rozbudowy warszawskiego metra, firma AGP Metro została ponownie wyłoniona jako zwycięskie konsorcjum i po przeprowadzeniu nowego przetargu do współpracy zaprosiła FUD SA. Plan rozpoczął się od budowy kolejnej nitki warszawskiego metra od stacji C15 Dworzec Wileński do stacji C18 Trocka, gdzie rolą FUD S.A. był ponowny montaż suwnic, ulokowanych w magazynie i uruchomienia ich w odpowiednim czasie, aby rozpocząć wiercenia 10 maja 2017 r. Współpracując ściśle z inżynierami AGP Metro, zespół serwisowy FUD S.A. przystąpił do prac przy stacji C18 Trocka montując suwnice, przygotowując je do inspekcji UDT jak również wspomagając podczas inspekcji UDT, która odbyła się w dniu 9 maja 2017r.
W ciągu kilku minut od przeprowadzenia kontroli UDT, pierwsza suwnica zajęła się wyładunkiem osłony tunelu, dostarczoną drogą lądową. Pod ziemią pierwsza z 2 urządzeń wiertniczych zwany "Maria" zaczął działać i przebijać betonową ścianę retencyjną gdzie materiał przekazywany przez przenośnik taśmowy trafia do suwnic.
AGP Metro pracuje nad ścisłym harmonogramem, wymagającym planowania, dyscypliny, regularnej i terminowej konserwacji urządzeń wiertniczych, suwnic oraz polegania na niezawodności wszystkich urządzeń.
Chociaż wiercenia są wykonywane pod ziemią, suwnice znajdujące się na powierzchni są dumnym przykładem produktów FUD S.A. wspierających ten proces non-stop.

FUD SA z dumą współpracuje z AGP Metro w modernizacji Warszawy.

 

 

SUWNICE BRAMOWE PRODUKCJI FUD S.A.

FUD S.A. ma niezwykle bogaty asortyment wytwarzanych produktów. Oprócz opisywanych w innych artykułach suwnic małych, specjalistycznych i o bardzo wysokim udźwigu, naszą fabrykę opuszczają także suwnice bramowe.

Suwnica bramowa składa się z jednego lub dwóch dźwigarów umieszczonych na podporach. Całe urządzenie porusza się po torze jezdnym ułożonym na fundamencie. Obszar objęty zasięgiem pracy suwnicy stanowi iloczyn rozstawu podpór i długości torowiska. Istnieje możliwość powiększenia tego obszaru przez zastosowanie wysięgów bocznych obejmujących teren na zewnątrz podpór. Przyjęte rozwiązanie w 100% dostosowane jest do oczekiwań klienta.

Sterowanie suwnicy, podobnie jak w większości urządzeń produkowanych przez FUD S.A., zależy od oczekiwań zamawiającego. Najpowszechniejszym rozwiązaniem jest sterowanie z poziomu roboczego przy pomocy nadajnika RC.

Zarówno projekt, jak i produkcja takiej suwnicy wymaga od naszych pracowników specjalnych umiejętności ze względu na jej wymiary.

Suwnice bramowe są zazwyczaj stosowane do pracy w portach, na placach budowy, a także na rampach przeładunkowych. Nasi klienci używają urządzeń do załadunku, przeładunku i rozładunku statków, wagonów lub naczep samochodowych. Urządzenia są przystosowane do pracy wewnątrz jak i na zewnątrz. Konstrukcje są więc odporne na trudne warunki pogodowe i środowiskowe.

 

SUWNICA KOLUMNOWA PRODUKCJI FUD S.A.

Fabryka Urządzeń Dźwigowych jest w trakcje realizacji projektu na zamówienie liczącej się na rynku firmy z branży metalurgicznej. Już niedługo z hali wyjadą dwie specjalistyczne suwnice dwudźwigarowe, kolumnowe o udźwigu Q=15t przeznaczone do pracy w magazynie.

Ciekawe rozwiązanie konstrukcyjne stanowi mechanizm podnoszenia złożony z trójczłonowego teleskopu zakończonego trzpieniem. Ponadto głowica wyposażona jest w dwa haki pomocnicze służące do transportu przy pomocy zawiesi. Zastosowanie wciągarki z teleskopem pozwala na szybki, stabilny i bezpieczny transport kręgów blach, które mogą być układane w magazynie na różnych wysokościach, pod różnymi kątami. Obie suwnice mają rozpiętość 28m, wysokość podnoszenia 9m. Obrót ramy górnej w zakresie 0-280° realizowany jest na łożysku wieńcowym, które jest smarowane automatycznie, co ogranicza częstotliwość wykonywania prac konserwacyjnych. Zastosowano zasilanie wciągarki za pomocą systemu prowadników kablowych.

Projekt, wykonanie i montaż suwnic u klienta wymaga od zespołu Fabryki ogromnej organizacji i zaangażowania. Cieszymy się, że bazując na doświadczeniu firmy pomyślnie realizujemy kolejny projekt, który przyczyni się do rozwoju polskiej branży przemysłowej.

 

Nasi Partnerzy

 • Siemens
 • Alstom
 • Michelin
 • Polimex
 • Huta Labedy
 • Solbet
 • Arcelor
 • Granity Skwara
 • Instal
 • JZR
 • Navikon
 • Victoria