Logo
Wydrukuj tę stronę

PLATFORMOWE WÓZKI SZYNOWE

PLATFORMOWE WÓZKI SZYNOWE

Firma FUD S.A. jest producentem wózków platformowych szynowych z napędem elektrycznym zasilanych z generatora spalinowego LPG. Jest to jednym z podstawowych rozwiązań technicznych wykorzystywanych w transporcie wewnątrzzakładowym.

  • Prezentowany wózek przeznaczony jest do transportu bliskiego wewnątrzzakładowego ładunków o dużej masie oraz nietypowych gabarytach.
  • Zastosowanie wózków platformowych jest wskazane wszędzie tam, gdzie wielkość ładunku nie pozwala na zastosowanie innego środka transportu
  • Wózki torowe znajdują zastosowanie przy transporcie ładunków pomiędzy halami wyposażonymi w dźwignice, pozwalają na połączenie oddalonych stanowisk montażowych jak również hali produkcyjnej i magazynu

FUD SA. jest producentem większości typów platform transportowych szynowych do transportu bliskiego. Projektujemy i wykonujemy urządzenia pod potrzeby klienta, potrzeby technologiczne.

  • Prezentowane wózki szynowe poruszają się po torach stanowiących część infrastruktury zakładu przemysłowego. Platformy tego typu posiadają własny układ napędowy – standardowo jest wyposażony w generator spalinowy LPG z napędem elektrycznym. Układ sterowania jest projektowany pod klienta – radiowy lub kasetowy. Urządzenia może zostać wyposażony w różnego typu konstrukcje służące do bezpiecznego przewożenia ładunku.

Wprowadziliśmy nowe rozwiązanie w  napędzie platform transportowych poprzez innowacyjne zasilanie gazem propan – butan.

Jako paliwo dla transportu jest źródłem czystszej energii, ponieważ emituje znacznie mniej związków węgla niż benzyna. Redukcja zanieczyszczeń w transporcie dzięki LPG może sięgć ok. 60% mniej węglowodorów.

Jego stosowanie zmniejsza koszty eksploatacji, przy stosunkowo niskim nakładzie finansowym. Paliwo te jest dużo bezpieczniejsze dla środowiska, niż inne paliwa kopalne. Może ono stanowić jedną z alternatyw dla pojazdów elektrycznych akumulatorowych, które są stosunkowo drogie na obecną chwilę. Ponadto przy spalaniu LPG nie powstają związki siarki i ołowiu, a emisja związków azotu jest niższa niż w wypadku oleju napędowego czy benzyny, również pod względem wydzielania aerozoli powietrznych (PM).

  • Zakres udźwigu: od 10 ton do 250 ton.
  • Wielkość (długość i szerokość) platformy nośnej oraz jej wysokość każdorazowo dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb klienta.
  • Wózki szynowe napędzane są silnikami elektrycznymi zasilanymi z LPG (brak konieczności układania kabla zasilającego) lub z sieci energetycznej.
  • Wózki szynowe bez napędu – platformy szynowe mogą być ciągnięte przez inny pojazd lub wciągarkę linową.
Fabryka Urządzeń Dźwigowych S.A. © Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Mesje.com.